10 Ekim 2008 Cuma

Geç Kalmış Bir Cevap: Sobe!

Sevgili Hansacığım beni sobelemiş..
Buyrun cevaplar...
En büyük hayaliniz nedir?
En büyük hayalim aslında stesten uzak eşimle ve çocuklarımla (çocuklarımla henüz yok) sağlıklı bir hayat sürmek.Evet belki çok klasik oldu ama burası neresi olursa olsun ister bir deniz kenarı, işter bir dağ evi, isterseniz Anadolu’muzun güzel köylerinden kasabalarımızdan birinde kendimi kafa dinliyor hamur açıp börek yapıyor tarhana serip kışa hazırlık yapıyor olarak bulsam derim...Yan komşumuzun sesi geliyor : ”- Safiye hanııııımmmm! Akşama ne pişirdin ? Bizim adam tarladan geç gelecekmiş ne istiyorlarsa bana bi mail atıversinler dediydi. Oğlan faysbukta geziniy bi gelip senden mail atamı mı kocamaaaa?
BLOG YAZMAYA İLK NE ZAMAN BAŞLADIM:?
Az önce elmalı kurabiye yaparken bu benim bloğumla ilk bayramım diye düşündüm.Hep okurdum ama bir gün beni okuyacakları aklımdan geçmezdi.Sevgili blogcu arkadaşlarıma çabucak kaynaştık.Beni hiç yabancılamadılar..  2008 şubat..
BLOG YAZISI KONULARININ BELLİ Bİ ÇİZGİDE OLMASINA ÖNEM VERİYORMUYUM :
Aslında biz aile olarak Allah vergisi çok zekiyiz  Bi psikolojik danışman arkadaşım söylemişti.Zekanın % 60 ı genetik. Ve bu % 60 lık kısmın da büyük bölümü anneden geliyormuş…..Sevgili annem de zamanın şartlarına göre eline su dökülmeyecek bir Anadolu hatunudur.Sadece kulak dolgunluğuyla İngilizceyi konuşma seviyesinde İspanyolcayı ise “anlıyorum ama konuşamıyorum” seviyesinde kıvırmıştır…O yüzden sadece mutfakla alakalı olmuyor..Çok da bağlı kalamıyorum yemek konusuna.
BLOG YAZMAYI NE KADAR SÜRDÜRECEĞİM:?
Bloğuma çok sık yazı ekleyemesem de içim hep yazmaktan ve arşivlemekten yana.Hatta şu an arşivimde bekleyen o kadar enfes tariflerim var ki…Ben seviyorum bunu.Şimdilik durmak yok yola devam diyorum….
BLOG YAZMAK BENİM İÇİN EĞLENCELİ BİR UĞRAŞKEN ŞİMDİ ARTAN BEKLEYİŞ YÜZÜNDEN ZORUNLU BİR HAL ALMAYA BAŞLAD MI :)
Hani insan bi yazı ekler bloğuna ve ardından sık periyotlarla girer bakar kim ne yazmış kaç kişi girmiş siteme diye..Ha işte o duygu kaybolduğu zaman yazsanız da olur yazmasanız da…


BLOG YAZMAK İÇİN GÜN İÇİNDE BAZI ŞEYLERDEN FERAGAT EDİYORMUYUM:?
Bloğa yazı yazmak diye ayrı bir zaman dilimim yok. Bazen öyle bir zaman oluyor ki hemen yazılıveriyor bir şeyler… Elime güzel bir tarif geçince veya bir şeyleri paylaşma ihtiyacı hissettiğimde geçiyorum pc min başına.Ama özellikle geceleri bazen dozunu kaçırıp sabah uyuklayarak öğrencilerimin hakkına girmekten kokmuyor değilim…..
Ben de sevgili Serap'ı sobeliyorum….Sobe karakazan!!!

6 yorum:

Ayse Pamuk dedi ki...

İnsallah tüm dilediklerin olur :))

Hansa dedi ki...

Canım cevapların çok hoş.inş. hayallerin gerçek olur.Ama istanbula yakın bi köy olsun özletmeee....

Tuğba dedi ki...

Safiyecim,
cevaplarını keyifle okudum.Zekanın yazılarına yansıdığını söylemek istiyorum:)
ziyaretine gelemediğim süre içinde ne güzel şeyler yapmışsın,harika sofralar kurmuşsun.Ellerine sağlık..
sevgiler..

Huriye dedi ki...

Sobenin cevaplari çok hos,biraz daha iyi tanimis oldum,sevgiler canim...

Hansa dedi ki...

Ah şekercim seninle de yakın olsak evcilik oyansak ne hoş olur...çocukluğumuzdaki gibi ama bu sefer herşey gerçek...
Sanada yapıcam sözz....

Safiye dedi ki...

evet hansacığım yaaa... benim palstık fincanlarım vardı hani su an esmada porseleni oyuncak..
onlarla ne oynardık yaaa. bi de doktorculuk oynardık süperdi sen de doktor olabilrdin ama hayırlısı buymus demi canım cım